آزادی ۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات بهبهان / تداوم بازداشت ۳ تن دیگر

[ad_1]

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۲ شهریورماه احمدرضا طیبی، مقداد طیبی، سیاوش خلیلی، مهران طیبی، محمد طیبی و علی طیبی شش تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات بهبهان با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شدند. از این میان محمد شکری در زندان شیبان اهواز و مهدی مصباح و مهدی شجاعی در زندان بهبهان کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۰، هفت تن از شهروندان بازداشت شده در جریان اعتراضات بهبهان آزاد شدند.

آزادی احمدرضا طیبی، مقداد طیبی، سیاوش خلیلی، مهران طیبی، محمد طیبی و علی طیبی با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. از این میان محمد شکری در زندان شیبان اهواز و مهدی مصباح و مهدی شجاعی در زندان بهبهان کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

گفته می‌شود که تداوم بازداشت آقای شکری به بهانه وجود عکس یک تفنگ در گوشی تلفن همراه او صورت گرفته و به او گفته شده است تا زمان تحویل تفنگ در بازداشت خواهد ماند.

پیشتر قرار بازداشت این شهروندان به مدت ۱ ماه دیگر تمدید شده بود و احمدرضا طیبی، مقداد طیبی، سیاوش خلیلی، محمد شکری، مهران طیبی، محمد طیبی و علی طیبی در اعتراض به این موضوع از روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه اعتصاب غذا کرده بودند.

احمدرضا طیبی، مقداد طیبی، سیاوش خلیلی، محمد شکری، مهران طیبی، محمد طیبی، علی طیبی، همن طیبی، مهدی مصباح، مهدی شجاعی و محمد خرم کماکان، امیررضا طیبی، عظیم حسنی سیزده شهروند ساکن بهبهان در اعتراضات مردادماه این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. بازداشت این شهروندان با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی همراه بوده است.

از میان آنها عظیم حسنی روز دوشنبه ۱ شهریورماه از زندان بهبهان آزاد شد. همزمان امیررضا طیبی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد. بهمن طیبی و محمد خرم نیز در تاریخ ۲۰ شهریورماه با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان بهبهان آزاد شدند.

هرانا پیشتر در گزارشی با عنوان “گزارش جمع بندی از هفته دوم اعتراضات خوزستان/ اعتراض در ۴۱ شهر” از احراز هویت ۱۷۱ تن از بازداشت شدگان خبر داده بود. تجمعات مردمی از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه در استان خوزستان در اعتراض به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، در این استان آغاز شد. این اعتراضات طی دو هفته به دست کم ۴۱ شهر گسترش یافت. بر اساس گزارشات دریافتی علاوه بر ده‌ها کشته و زخمی در جریان این اعتراضات صدها شهروند معترض نیز بازداشت شدند.

[ad_2]

منبع اصلی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *