افزایش شمار اعدام شدگان رجایی شهر به هفت نفر

[ad_1]

افزایش شمار اعدام شدگان رجایی شهر به هفت نفر

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۰: پیشتر خبر اعدام سه زندانی با اتهام «قتل عمد» در روز چهارشنبه ۱۷ شهریور در زندان رجایی شهر کرج منتشر شده بود. اطلاعات جدید نشان می‌دهد چهار زندانی دیگر ازجمله سه زن در این روز در رجایی شهر اعدام شده‌اند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، پیشتر خبر اعدام سه مرد با اتهام «قتل عمد» در روز چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه در زندان رجایی شهر کرج منتشر شده بود. طبق اطلاعات جدید در این روز مجموعا ۷ نفر در این زندان اعدام شده‌اند.

یکی از اعدام شدگان روز چهارشنبه در رجایی شهر، یک زندانی به‌نام عبدالرحیم خانی بود که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود. وی مدتی پیش، از زندان قزل‌حصار کرج، به زندان رجایی شهر منتقل شده بود و تا پیش از اعدام در بند ۲ این زندان، معروف به دارالقرآن نگهداری می‌شد.

منابع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفتند که عبدالرحیم خانی، به اتهام «یک تن و نیم هروئین» به اعدام محکوم شده بود.

همچنین در همین روز، حکم اعدام سه زن نیز در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده که این سه زن از کدام زندان جهت اعدام به رجایی شهر کرج منتقل شده بودند.

منابع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفتند: «اعدام این سه زن، ساعاتی پس از اجرای حکم مردان صورت گرفت و احتمالا اتهام ایشان نیز قتل عمد بوده است». 

منابع رسمی تا لحظه تنظیم این خبر تنها اعدام یک زندانی با اتهام «قتل عمد» را اعلام کرده‌اند. به گزارش وبسایت تابناک، فرد اعدام شده متهم بود که درطی یک تصادف ساختگی، مرتکب قتل شده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۲۱۱ اعدام از بین ۲۶۷ اعدامی که سال ۲۰۲۰ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.[ad_2]

منبع اصلی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *